Профертил при мъжки стерилитет 180 капсули
- Модел: Lenuspharma Профертил при мъжки стерилитет 180 капсули
- Наличност: В наличност
- Производители: Lenuspharma
-
317,00 лв
Профертил увеличава качеството, количеството и подвижността на сперматозоидите, повишавaйки по този начин оплодителните способности при мъжа.
Профертил е диетична храна за специални медицински цели, одобрен за диетотерапия при намалена оплодителна способност при мъжете. Съдържа патентовани съставки, одобрени по GMP стандарт.
Профертил се прилага :
Състав:
В 2 капсули:
L-карнитин - 440 mg
L-аргинин - 250 mg
Коензим Q10 - 5 mg
Витамин Е - 120 mg
Цинк - 40 mg
Фолиева киселина - 800 mcg
Глутатион - 80 mg
Селен - 60 mcg
Хранителна стойност задневната доза от 2 капсули:
Енергийна стойност: 12/3 kJ/Kcal
Мазнини: < 0,5 g
от които наситени мастни киселини: < 0,1 g
Въглехидрати: < 0,5 g
от които захари: 0 g
Белтъци: < 0,5 g
Сол: < 0,01
Не съдържа лактоза.
Vegi-Caps: материал за капсулата от растителен произход (целулоза).
Дозировка:
2 капсули дневно по време на хранене.
Препоръчителната продължителност на прием е поне 3 месеца.
Да се приема под лекарско наблюдение.
Предупреждения:
Профертил трябва да бъде използван под лекарско наблюдение.
Консултирайте се с Вашия лекар преди да започнете приема или да промените препоръчаните указания за употреба.
Не е пълноценна храна, не е подходящ за употреба като единствен хранителен източник. Не е заместител на балансираното и разнообразно хранене. Обърнете внимание на здравословния начин на живот.
Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
Да се съхранява на сухо и прохладно място.
Опаковка:
180 капсули
Профертил е с научно доказана ефективност. Резултатите от направените клинични проучвания свидетелстват за повишено качество на сперматозоидите и бременност при всеки пети участник в изследването.
Какво представлява инфертилитетът?
Инфертилитетът се дефинира като липса на бременност при редовни полови сношения без предпазни средства в продължение на една година.Установено е, че около 40% от двойките не могат да постигнат забременяване, поради инфертилитет при мъжете. При около половината от тези мъже състоянието е нелечимо и те никога не могат да имат деца, докато при част от останалите инфертилитетът е временен и се дължи на някакво заболяване. При една трета от тези двойки проблемът е едновременно и в двата партньора.
Кои са рисковите фактори?
Възраст – фертилитетът на мъжа намалява с възрастта. След 37-годишна възраст сперматозоидите започват да намалаяват своя брой и подвижност.
Тютюнопушене – смята се, че цигарите увреждат качеството на спермата. Освен това бащите на голяма част от децата с вродени дефекти са пушачи или са пушили при зачеването.
Алкохол – хроничната употреба на големи количества алкохол имат увреждащ ефект върху репродуктивните органи, както и върху организма като цяло.
Стимуланти – анаболните стероиди блокират действието на хормоните на хипофизната жлеза върху тестисите. Кокаинът и хероинът влияят негативно върху сексуалните функции и здравето.
Полово предавани заболявания – гонореята и гениталният херпес могат да увредят надсеменника и да блокират отделянето на сперматозоиди. Ако страдате от някакво заболяване, предавано по полов път, трябва да посетите лекар незабавно. Практикувайте безопасен секс и се уверете, че не страдате от подобен тип заболяване преди да започнете опити за зачеване.
Стегнато бельо – слиповете притискат половите органи, загряват ги и нарушават оптималните условия за производство на сперматозоиди.